نجات از چاقی

سامانه تخصصی جراحی های چاقی

دکتر مسعود عرفانیان

دریافت نوبت عمل‌های چاقی یک پروسه چهار مرحله‌ای بوده که تمامی مراحل همراه با توضیحات لازم در این بخش حضورتان ارائه میگردد:

مرحله اول-تعیین نوع و محاسبه هزینه عمل و دریافت لیست آزمایشات پیش از عمل

مرحله دوم- تکمیل مدارک و ارائه نتایج آزمایشات (کامل و یکجا) جهت تایید، ثبت نوبت و تاریخ عمل

مرحله سوم- مراجعه حضوری به مطب و دریافت برگ ‌بستری بیمارستان

مرحله چهارم-مراجعه به بیمارستان مهر اهواز جهت انجام عمل

پس از تکمیل و ارسال فرم تخصصی توسط بیمار کلیه موارد از قبیل نوع تغذیه، فعالیت های بدنی، اقدامات صورت گرفته گذشته در راستای کاهش وزن، شاخص توده بدنی، نوع بیمه و … توسط جناب دکتر عرفانیان بررسی و نوع و هزینه عمل مشخص شده و بهمراه لیست آزمایشات مورد نیاز همراه با لینک تکمیل مدارک ازطریق پیامک ارسال میگردد.توجه داشته باشید کلیه آزمایشات جهت انجام اعمال جراحی چاقی یکسان بوده و پیرو نوع هر عمل پارامترها، بصورت تخصصی در آن رابطه بررسی می‌گردند. تنها برای بیماران محترمی که مبتلا به دیابت هستند دو پارمتر دیگر نیز به لیست آزمایش خون اضافه میگردد که تماما در صفحه مربوط به لیست آزمایشات پیش از عمل توضیح داده شده است. پس از انجام کلیه آزمایشات و ارسال نتایج توسط بیمار و تکمیل پرونده در صورت تایید جناب دکتر انجام عمل بلامانع بوده و اصطلاحاَ امور اداری عمل انجام شده است.در این مرحله نوبت مطب برای بیمار صادر شده و پس از تماس تلفنی مطب جهت امور نهایی، ثبت تاریخ و دریافت برگ بستری عمل به مطب مراجعه خواهد نمود. توجه داشته باشید تا زمانیکه شخص به مطب مراجعه نکرده و جناب دکتر شخصاَ بیمار را ویزیت نکنند هیچگونه نوبت قطعی عمل صادر نخواهد شد.

چنانچه متقاضی تمایل به دریافت لیست آزمایشات در نسخه سربرگدار یا دفترچه را داشته باشد میتواند گزینه مربوطه را در فرم تخصصی انتخاب نموده تا مشخصات وی جهت دریافت نسخه برای مطب ارسال گردد. در این مراجعه حضوری مطب جهت دریافت نسخه هیچگونه ویزیتی نزد جناب دکتر انجام نخواهد شد و بیماران گرامی تنها نسخه مورد نظر را از منشیهای محترم مطب دریافت خواهند نمود.

جهت شروع و دریافت نوبت عمل چاقی خود روی دکمه قرمز رنگ زیر دکمه قرمز رنگ زیر دکمه قرمز رنگ زیر کلیک کنید

بیماران دارای شاخص توده بدنی ۳۲ و بالاتر واجد شرایط عمل می‌باشند، چنانچه شاخص توده بدنی شما کمتر از این مقدار بوده و اقدام به تکمیل فرم نمایید، پس از آن بصورت خودکار پرونده شما لغو و مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

توضیح کامل مراحل دریافت نوبت عملهای چاقی

مرحله اول:تعیین نوع، محاسبه هزینه و دریافت لیست آزمایشات پیش از عمل

همانگونه که در قسمت مشاوره سامانه نیز بیان شده، بطور کلی بیماران دارای شاخص توده بدنی ۳۵ به بالا (۳۲ به بالا فقط در صورت ابتلا به دیابت) واجد شرایط انجام عملهای چاقی میباشند. همچنین اعمال جراحی چاقی جناب دکتر مسعود عرفانیان نیز به پنج نوع اصلی نقسیم میگردند: کاهش دهنده حجم معده، کاهش دهنده جذب، ترکیب هر دو مورد، ریویژن و در انتها اعمال جراحی متابولیک. در گام نخست و پس از انجام بررسی های اولیه مانند بررسی نوع تغذیه، میزان فعالیت بدنی روزانه، اقدامات انجام شده جهت کاهش وزن (ورزشی/رژیم غذایی)، نوع بیمه و … واجد شرایط بودن بیمار جهت انجام عمل همچنین نوع عمل در راستای درمان چاقی وی همراه با هزینه عمل مشخص میگردد. هزینه عملهای چاقی نیز بطور کلی تشکیل شده است از هزینه بیمارستان و هزینه وسایل جراحی که هزینه بیمارستان پیرو داشتن/نداشتن و نوع بیمه افراد متغیر است اما هزینه وسایل جراحی برای کلیه بیماران با هر نوع بیمه ای ثابت بوده و حتما میبایست توسط بیمار پرداخت شود. اطلاعات کامل و دقیق در خصوص شرایط بیمه و هزینه های عمل در قسمت مشاوره سامانه موجود است که با کلیک بر روی این لینک میتوانید دریافت نمایید. پس از تعیین نوع و محاسبه هزینه عمل نیاز به بررسی تخصصی وضعیت بدنی بیمار بمنظور انجام عمل می‌باشد که این بررسی پس از انجام و بررسی نتایج آزمایشات پیش از عمل امکان‌پذیر خواهد بود.آزمایشات تخصصی پیش از عمل جهت کلیه عملهای جراحی چاقی یکسان بوده و  شامل آزمایش خون، اندوسکوپی، سونوگرافی و تاییدیه سلامت قلب می‌باشد که پس از انجام کلیه آزمایشات و بررسی نتایج توسط جناب دکتر عرفانیان، بیمار از کلیه جهات واجد شرایط انجام عمل بوده و تاریخ عمل ثبت شده و برگ بستری بمنظور ارائه به بیمارستان و انجام عمل برای بیمار صادر و به وی ارائه داده خواهد شد.

شایان ذکر است برای عزیزانی که در راستای درمان دیابت نیز قصد انجام عمل دارند  تنها دو پارامتر دیگر به لیست آزمایش خون اضافه شده و نیاز به بررسی این دو پارامتر در کنار دیگر نتایج می باشد. در صورت تمایل به دریافت لیست آزمایشات بطور آنلاین میتوانید از طریق این لینک بطور کامل اطلاعات مورد نیاز در این خصوص و تصاویر نسخه های مربوطه را دریافت نمایید.

جهت دریافت نسخه آزمایشات از  مطب نیز، قادر خواهید بود در روزهای کاری مطب از ساعت ۱۸ الی ۲۲ با مراجعه حضوری به مطب نزد منشی محترم مطب سرکار خانم براتی، نسخه‌های لازم را از مطب دریافت نمایید.شایان ذکر است در این مراجعه هیچگونه ویزیتی نزد جناب دکتر انجام نشده و تنها نسخه‌های مربوطه بطور کامل حضورتان ارائه می‌شود. متقاضیان عزیزی که در اهواز سکونت نداشته و یا بهر نحو امکان مراجعه حضوری به مطب را جهت دریافت لیست آزمایشات در دفترچه و یا نسخه سربرگدار ندارند میتوانند از نسخه دیگر پزشکان محترم نیز جهت انجام این آزمایشات استفاده نمایند.

مرحله دوم:ارائه نتایج آزمایشات جهت تایید و ثبت نوبت عمل

پس از تعیین نوع و محاسبه هزینه عمل، اینک نیاز به بررسی تخصصی وضعیت بدن بیمار بمنظور انجام عمل می‌باشد که این امر تنها پس از بررسی نتایج آزمایشات پیش از عمل امکان‌پذیر خواهد بود. برای مثال در بعضی موارد تعیین نوع عمل منوط به بررسی نتیجه اندوسکوپی بوده و پس از بررسی وضعیت معده نوع قطعی عمل مشخص خواهد شد. همچنین برخی بیماران بسته به نتایج آزمایش خون نیاز به مصرف دارو در مدت زمان مشخص پیش از عمل داشته و پس از مصرف این داوها که غالبا در خصوص تنظیم آنزیم‌های کبدی و یا کنترل تیروئید می‌باشد، نوبت عمل صادر خواهد شد. با توجه به تاثیر کلیه نتایج آزمایشات در صدور نوبت عمل، لذا  ارائه کلیه نتایج بصورت کامل و یکجا الزامی می‌باشد.پس از تکمیل مدارک، وضعیت جسمی و سلامت فرد جهت انجام عمل تایید و انجام عمل بلامانع است. در این مرحله پرونده برای مطب ارسال شده و جهت انجام امور نهایی از مطب با بیمار تماس حاصل خواهد شد. تاریخ عمل نیز در مطب ثبت و به بیمار اعلام میگردد.

مرحله سوم:مراجعه حضوری به مطب جهت ویزیت بیمار و دریافت برگ بستری

در این مرحله کلیه امور مرتبط با عمل انجام شده و بیمار بمنظور بستری و انجام عمل، برگه مربوطه را دریافت و در تاریخ مشخص شده بمنظور پذیرش به بیمارستان مراجعه می‌نماید. کلیه مدارک و نامه‌ها جهت بیمه (در صورت دارا بودن شرایط بیمه)، استعلاجی همچنین کسب اطلاعات لازم در خصوص امور مالی و هزینه‌های عمل با توجه به حضور بیمار در مطب در این مرحله نیز قابل انجام می‌باشد. در این مرحله مراجعه بیمار به مطب نیز الزامی می‌باشد. چنانچه به هر نحو شرایط مراجعه حضوری برای بیمار مهیا نباشد این امور از تنها طریق نماینده معرفی شده شخص بیمار به مطب قابل انجام می‌باشد.بیماران گرامی در صورت مشخص شدن نوع عمل بمنظور ارائه نتایج آزمایشات از طریق سامانه نجات از چاقی نیز می‌توانند اقدام نمایند. جهت ارسال نتایج میتوانید از طریق این لینک اقدام نمایید.

مرحله چهارم:مراجعه به بیمارستان مهر اهواز جهت انجام عمل

در این مرحله دیگر کلیه امور مرتبط با عمل انجام شده و بیمار بمنظور بستری و انجام امور اداری و پذیرش جهت انجام عمل نیاز به مراجعه  بیمارستان مهر اهواز را دارد.توجه داشته باشید جهت انجام امور اداری اعمال جراحی در کلیه مراکز درمانی نیاز به مراجعه در نخستین ساعات کاری میباشد. سامانه نجات از چاقی هیچگونه اطلاعی از ساعت و ترتیب پذیرش بیماران در بیمارستان را نداشته و تمامی این موارد پس از مراجعه حضوری به بیمارستان قابل دریافت از قسمت پذیرش میباشد. از طریق کلیک روی این لینک میتوانید در خصوص امور لازم الاجرا در صبح روز عمل را کسب نمایید.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به دکتر مسعود عرفانیان سلیم میباشد.